TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Meclis Üyeleri ile bilgilendirme seminerinde buluştu


15.06.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, meclis üyeleri ile bir araya geldi.​

Meclis üyelerine, Türkiye’nin en demokratik kurumunda olduklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, seçimle geldiklerini ve bunun da kendilerine sorumluluklar yüklediğini söyledi. Seçildikleri kurumu iyi tanımaları ve yapılanları üyelerine anlatmaları gerektiğine değinen Hisarcıklıoğlu, görevlerinin üyelerinin hak, hukuk ve menfaatini korumak olduğunu vurguladı.

  

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” diyen Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinin insanlara en faydalı olacakları makamlarda bulunduğunu dikkat çekerek, üyelerinin sorunları ve sıkıntıları ile ilgilenmesi ve çözüm üretmesini istedi. TOBB Başkanı “Bir kişiye iş ve aş verebiliyorsanız ne mutlu size. Bunun kıymetini iyi bilin” dedi.

 

Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinden, siyasi görüşü, mezhebi, etnik kökeni, farklı düşüncesi nedeniyle birbirlerini ötekileştirmemesini, fikirleri istişare ederek, ortak akıl ne diyorsa onu kabul etmelerini isteyerek, “birlikte rahmet ve bereket ayrılıkta azap vardır” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA